پرده بکارت

 

پرده بکارت من پاره شده است، چکار می توانم انجام دهم؟

پارگی پرده بکارت مساله خیلی مهم و بحرانی برای زنان نیست. بنابراین بعد از اینکه متوجه پارگی آن شدید، وحشت نکنید. در اطراف واژن از یخ استفاده کنید تا درد تسکین پیدا کند و سرعت بهبود افزایش یابد. از داشتن رابطه جنسی پرهیز کرده و در طی این مدت از تامپون استفاده کنید تا مطمئن شوید که زخم بهبود یافته است. اگر واقعا به ترمیم پارگی پرده بکارت نیاز دارید، به یک هایمنوپلاست (متخصص در ترمیم پرده بکارت) مراجعه کنید. اما اگر خونریزی شدیدی برای مدت طولانی تری دارید به پزشک خود مراجعه کنید زیرا ممکن است این خونریزی در اثر پارگی واژن باشد.

آیا پارگی پرده به این معنی است که باکرگی خود را از دست داده اید؟

باکرگی در زمان اولین رابطه جنسی از دست می رود، یعنی از دست دادن باکرگی مربوط به اولین رابطه جنسی، نه زمانی که پارگی بکارت اتفاق می افتد. نداشتن خونریزی بعد از اولین رابطه جنسی، نباید دلیلی بر عدم باکرگی تلقی شود. اما صرف نظر از آن، راهی برای به دست آوردن مجدد باکرگی وجود ندارد و اینکه شخصی مدت ها هیچ گونه رابطه جنسی نداشته، نمی تواند باکرگی را به او برگرداند.

نشانه ها و علائم پارگی بکارت

علایمی که نشان دهنده پاره شدن پرده بکارت شخص می باشد، در ذیل آمده است. این علائم در هر زنی یکسان نیست. ممکن است خانم ها، تمام این علائم را تجربه نکنند ولی یکی از آنها را حداقل، تجربه خواهند کرد.

لکه هایی بر روی واژن

احساس درد در ناحیه واژن

تکه هایی از پوست پاره شده در دهانه واژن

تشخیص سلامت یا پارگی پرده بکارت

دغدغه اصلی برای دخترانی که لکه خون در لباس زیر خود می بینند و یا خود ارضایی های مکرر داشته اند همیشه این سوال است که آیا هایمن من سالم است و اینکه چطور میتونم تشخیص بدم که پرده م سالمه یا نه ؟

گرچه راهی وجود دارد که میتوان به معاینه فردی پرده بکارت پرداخت ولی به طور قطع میتوان گفت که در تشخیص به این شیوه هیچ اعتباری وجود ندارد و حتما برای اطمینان کامل از این موضوع به پزشک مراجعه کنید.

همیشه این نکته را به یاد داشته باشید که پزشک زنان یا ماما شما هیچ کاری به داشتن یا نداشتن رابطه جنسی شما ندارد و یا اینکه شما خودارضایی می کنید یا خیر و این قبیل مسایل به هیچ وجه به پزشک شما مربوط نمی شود و این را بدانید که پزشک شما گزارش معاینه شما را هم به هیچ وجه به هیچ ارگان و سازمان و شخصی ارائه نمی کند اگرچه شاید سوالاتی بپرسد ولی او برای تشخیص خود می پرسد و رازدار شما است.

تشخیص پارگی بکارت

اولین نشانه شکل سوراخ واژن است که این سوراخ در دختران معمولا به شکل گرد وجود دارد و در زنان به شکل هفت مشاهده می شود شکل هفت در سوراخ واژن اولین علامت در دخول با الت تناسلی مرد است چرا که در اثر فشار آلت به سوراخ و دیواره واژن و در جهت تسهیل هرچه راحت تر وارد شدن آلت تناسلی مرد شکل آن از گرد به هفتی شکل در دهانه واژن تغییر پیدا می کند.

دیواره گردن رحم از غشای ضخیم و به صورت برجسته بوجود آمده است که این غشا در صورت نزدیکی مکرر این غشا کم کم از بین می رود به طوری که شما به راحتی و با کمترین فشاری می توانید دخول انجام دهید پس اگر شما به راحتی سوراخ واژن را پیدا کردید و بی هیچ فشاری دخول را انجام دادید شخص مقابلتان قبلا هم این کار را انجام داده است.

داستان های تجاوز هم جایگاه خود را دارند چرا که با مراجعه به پزشک به راحتی می توان از درستی یا نادرستی آن مطلع شد چون وقتی که تجاوز به یک فرد انجام می شود جدا از پارگی آسیب هایی به دیواره واژن ، مجاری ادرار و گاها دهانه رحم وارد می شود که پزشک به راحتی میتواند آن را تشخیص دهد.

چه چیزی باعث پاره شدن پرده بکارت می شود؟

هایمن معمولا غیر مستقیم و به راحتی پاره نمی شود و موارد خیلی نادری وجود دارد که باعث پاره شدن ان می شود اگر چه کارهایی از  قبیل اسب سواری که شامل حرکات رو به بالا و پایین است باعث ایجاد شکاف و فشار روی ناحیه کشاله ران می شود اما اینها باعث پاره شدن نمی شود.

پاره شدن هایمن ممکن است اولین بار توسط رابطه جنسی بعد از دخول ایجاد شود و ممکن است خونریزی موقت و یا ناراحتی ناگهانی ایجاد شود اما اولین مقاربت در مورد پاره شدن و خونریزی در افراد متفاوت است.

پاره شدن پرده می تواند در نتیجه یکی از رفتارهای مختلف کششی باشد به عنوان مثال ممکن است به علت بیماری ، آسیب دیدن مستقیم ، معاینات پزشکی ، خود ارضایی با اشیا خارجی و یا تمرینات فیزیکی از بین برود.

کلام آخر اینکه خانمهایی که عقد کرده هستند و نیاز به گواهی سلامت کتبی دارند لازم به ذکر است که یکسری مدارک و ضوابطی دارد که قبل از مراجعه به پزشک و ماما خود باید رعایت کنید:

*فرد مورد معاینه باید با یک یا دو نفر همراه مراجعه کند که همراهان ازاقوام ترجیحا درجه یک باشد مثل مادر ،خواهر و ….با کارت شناسایی معتبر

*اصل کارت شناسایی مورد قبول زوجین مثل شناسنامه وکارت ملی 

*دو قطعه عکس تمام رخ خانم

*تعیین وقت قبلی که اگر در مطب ما خواستید این گواهی را بگیرید می توانید با شماره 09354222142 تماس بگیرید.

*رعایت بهداشت فردی و قبل از ورود به اتاق معاینه ادرار کرده باشید و مثانه خالی باشد

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

پرده بکارت